Japonia – wzrost płac w lipcu

tokio

Płace Japońska niespodziewanie zalogowany ich największy wzrost od 1997 roku, zapewniając impuls do walki rządu z deflacją.

Pracy zarobki gotówkowe wzrosły o 2,6% w lipcu w porównaniu do ubiegłego roku, pokonując prognozy spowolnienia do 0,9%. Płatności, lub specjalne bonusy letnie, wzrosła o 7,1% rocznej w lipcu z 2% zysku zmienionego w czerwcu. Jednak niektórzy ekonomiści ostrzegają, że wzrost płac jest ustawiony na powolny w najbliższych miesiącach.

„Bonus letni sezon kończy w sierpniu, a wypłaty premii są gwałtownie spadnie. W rezultacie, tempo wzrostu ogólnych zarobków będzie głównie napędzany przez zmiany regularnego wynagrodzenia,” Marcel Theliant z Capital Economics powiedział. „Z wynagrodzenie zasadnicze rozszerzenie wyraźnie wolniej niż premie, wzrost płac będzie prawdopodobnie powolny ponownie w najbliższych miesiącach, ale powinien pozostać na plusie.” Dane sugerują, że niektóre firmy podnoszą płace, co jest kluczowe dla poprawy ogólnej wydajności gospodarczej Japonii.

Japonia zmaga się wyrwać z prawie dwóch dekad spadek cen lub deflacji, co doprowadziło do stagnacji wzrostu gospodarczego. Aby temu zapobiec, rząd podjął ogromny planu bodźców mających na celu osłabienie waluty oraz zwiększenie wydatków. Ma nadzieję na osiągnięcie stopy 2% inflacji w przyszłym roku. Jednak kwietnia podwyżka podatku od sprzedaży – niezbędne w celu pozyskania funduszy na zajęcia deficytu fiskalnego – spowodował opór na japońskiej gospodarki, gdyż stało się droższe dla osób wydać. Druga co do wielkości gospodarka Azji zmniejszył się o 6,8% w ujęciu rocznym w drugim kwartale po wydatki gospodarstw domowych spadła. Japoński premier Shinzo Abe rozważa również realizację drugiego podwyżki podatków w październiku przyszłego roku.