Lockheed Martin w przestrzeni transakcji śmieci z australijską firmą

kosmiczne odpady

US obrony gigant Lockheed Martin podpisał umowę z australijską firmą technologii do śledzenia odpadów kosmicznych, które mogą uszkodzić satelity.

To podpisał „strategiczne porozumienie o współpracy” z Electro Optic oparte Canberra (EOS) Systemy do budowy nowej stacji śledzenia w Zachodniej Australii. Strona zatrudni zaawansowaną technologię optycznego i laserowego do wykrywania, śledzenia i identyfikacji konkretnych obiektów kosmicznych.

Gruzu grozi orbicie satelitów codziennie i może spowodować milionowe szkody. „Przestrzeń naziemne świadomości sytuacyjnej jest rosnąca priorytetem organizacji rządowych i handlowych na całym świecie, które muszą chronić swoje inwestycje w przestrzeni”, powiedział Lockheed Martin Space Systems wiceprezes Rick Ambroży w oświadczeniu. „Będziemy oferować klientom wyraźniejszy obraz obiektów, które mogą stanowić zagrożenie dla ich satelitów, i to z wielką precyzją i efektywności kosztowej.”

Istnieje prawie 2000 komercyjnych i rządowych satelitów na orbicie Ziemi. Jednak twarz do 200 zagrożeń dzień od odłamków tak małe jak paznokieć podane ich podróży z prędkością około 17500 mil na godzinę.

Szacuje się, że istnieje 300.000 sztuk śmieci kosmicznych w zakresie od jednej centymetr do wielkości kule do kręgli, a to średnio jednego satelity jest niszczone każdego roku. EOS prezes dr Ben Greene twierdzi, że zainwestowali 80m australijskich dolarów ($ 74,6m, £ 45m) w rozwój systemów opartych na technologii światła, które stały się tańsze niż korzystanie z radaru.

Obecnie, głównie radarowe systemy oparte są używane do śledzenia śmieci kosmicznych, takich jak US Air Force Space Fence. Można go śledzić aż 200.000 obiektów w przestrzeni. EOS to jeden z największych twórców wielkich teleskopów optycznych na świecie. Działają one również Centrum Badań Kosmicznych w Australii na Mount Stromlo.