Mierniki Sonel

mierniki Sonel

Mierniki elektryczne to przyrządy pomiarowe wykorzystywane zarówno przez elektryków, jak i przedstawicieli innych branż. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne wyróżniają się uniwersalnością i pozwalają na mierzenie częstotliwości, napięcia, natężenia prądu, a także pojemności elektrycznej oraz rezystancji. Wśród producentów przyrządów pomiarowych na wyróżnienie zasługuje firma Sonel.

Polski producent mierników elektrycznych

Początki firmy Sonel sięgają lat 90-tych XX wieku. Obecnie ta Świdnicka spółka zatrudniająca ponad 300 pracowników jest jednym z największych w Polsce producentów pomiarowych urządzeń cyfrowych wykorzystywanych w elektroenergetyce. Wraz z rosnącą ilością odbiorników energii elektrycznej na rynek dostarczane są coraz bardziej zaawansowane i innowacyjne mierniki. Mierniki elektryczne Sonel cenione są za jakość wykonania, niezawodność oraz dokładność wykonywanych pomiarów. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy stworzono Dział Badawczo-Rozwojowy oraz akredytowane Laboratorium Badawczo-Rozwojowe. Podstawowym celem firmy Sonel jest dążenie do technologicznego i funkcjonalnego rozwoju oferowanych produktów oraz dostosowywanie oferowanego asortymentu do potrzeb klientów. W asortymencie Sonel znaleźć można m.in. takie urządzenia jak: luksomierze, lokalizatory kabli, testery PAT, a także detektory nieszczelności. 

Przegląd najpopularniejszych produktów Sonel

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Sonel jest miernik MPI-530. To wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych wyróżniający się precyzją oraz rozbudowanymi funkcjami pomiaru uziemień. Urządzenie zamknięte w szczelnej i wytrzymałej obudowie pozwala dokonywać rejestracji oraz analizy najważniejszych parametrów sieci elektrycznej, takich jak: napięcie i natężenie prądu, jego częstotliwość, moc czynna, bierna oraz pozorna. Za pomocą urządzenia możliwe jest wykonywanie pomiarów odbiorczych sieci elektrycznych. Przyrząd pozwala na mierzenie impedancji pętli zwarcia, rezystancji izolacji i uziemienia, ciągłości połączeń ochronnych i wyrównawczych, a także natężenia oświetlenia.

Drugim popularnym urządzeniem marki Sonel jest przyrząd mierniczy MRU-200. To unikalny miernik rezystancji uziemień oraz rezystywności gruntu pozwalający na korzystanie z różnych metod wykonywania pomiarów. W zależności od warunków możliwe jest zastosowanie metody: dwuprzewodowej, trzyprzewodowej, czteroprzewodowej, dwucęgowej oraz udarowej. Certyfikowane urządzenie sprzedawane jest wraz z kompletem akcesoriów umożliwiających wykonywanie pomiarów. W skład zestawu wchodzą m.in. sondy i przewody pomiarowe, a także akumulator i zasilacz sieciowy. Zastosowanie solidnej obudowy pozwala na pracę w trudnych warunkach pomiarowych.

Dlaczego warto sięgnąć po mierniki Sonel

Firma Sonel działająca na rynku krajowym i zagranicznym na tle konkurencji wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem. Dzięki niemu oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów, na którą składają się inżynierowie, programiści oraz badacze możliwe jest tworzenie innowacyjnych urządzeń pomiarowych. Wszystkie mierniki są zgodne z obowiązującymi normami krajowymi i zagranicznymi, a ich jakość została potwierdzona certyfikatami. Użytkownicy urządzeń pomiarowych marki Sonel mogą liczyć na serwis gwarancyjny i pogwarancyjny obejmujący zarówno przeglądy, jak i naprawy sprzętu. Na wyróżnienie zasługuje ogromna ilość produktów skierowanych dla energetyki zawodowej oraz przemysłu. Urządzenia Sonel trafiają do ponad 70 państw na świecie, co stanowi najlepszą rekomendację dla ich jakości.