Roboty sterowane za pomocą bakterii

robot

            Zapomnij o Vulcan mind-meldunku na pokolenie Star Trek – w zakresie technik kontroli umysłu przejść, bakterie jest następna granica.
W artykule opublikowanym 16 lipca w Raportach Naukowych, która jest częścią Grupy Wydawniczej przyrody, naukowiec Virginia Tech używany model matematyczny, aby wykazać, że bakterie mogą kontrolować zachowanie martwego urządzenia jak robot.
„Zasadniczo staraliśmy się dowiedzieć, z modelu matematycznego, czy możemy budować dzienny mikrobiomu na hoście i kontroli martwego hosta przez mikrobiomu”, powiedział Ruder, profesor inżynierii systemów biologicznych zarówno Kolegium Rolnictwa i Życia nauki i College of Engineering.
„Okazało się, że roboty mogą rzeczywiście być w stanie mieć mózg pracuje,” powiedział.
Dla przyszłych eksperymentów, Ruder buduje roboty rzeczywistym świecie, które będą miały możliwość odczytu poziomu ekspresji genów bakterii E. coli przy użyciu w mikroskopy fluorescencyjne miniaturowe. Roboty będą reagować na bakterie on Engineer w jego laboratorium.
Na szeroką skalę, zrozumienie biochemicznych wykrywanie między organizmami może mieć daleko idące konsekwencje w ekologii, biologii i robotyki.
W rolnictwie, systemy modelowe bakterie-robot może umożliwić solidnych badań, które zbadania interakcji pomiędzy bakterii glebowych i zwierząt gospodarskich. W służbie zdrowia, dalsze zrozumienie roli bakterii w kontrolowaniu jelit może prowadzić do fizjologii bazie bakterii recept w leczeniu chorób psychicznych i fizycznych. Ruder przewiduje także, że może wykonać roboty zadania, takie jak wdrażanie bakterie naprawiać wycieki oleju.
Wyniki również dodać do coraz większej ciała badań na temat bakterii w organizmie człowieka, które są przemyślane i zdrowia regulować nastrój, a zwłaszcza teorii, że bakterie również wpływ na zachowanie.
Badanie zostało zainspirowane eksperymentów rzeczywistych, gdzie zachowanie krzyżówki muszek owocowych było manipulować za pomocą bakterii, a także myszy, które wykazywały objawy stresu przy dolnej wszczepiono probiotyków.