Rodzaje domofonów

domofony

Aktualny operatorskie domofony

Domofony zużywają energię elektryczną za pośrednictwem systemu sieciowego do produkcji AM sygnały średniej częstotliwości. Jakość dźwięku nie jest tak oczywiste, jak urządzenia przewodowego interkomu. Jednak będzie oferować środki komunikowania się w budynku. Tego typu domofony integrują się z budynku wewnętrznej instalacji elektrycznej, dzięki czemu urządzenie domofony mogą współdziałać za pomocą energii elektrycznej.

Przewodowe domofony

Przewodowe domofony są również określane jako przewodowych urządzeń interkomu. Wykonawcy podczas wstępnej konstrukcji budynku zazwyczaj instalacja przewodowego urządzenia interkomu. System domofony kryje się w murach budowy. Dodatkowo przewodowych domofon kosztuje więcej niż inne domofony, szczególnie, jeśli instalujesz go po wybudowaniu budynku. Zaletą przewodowych systemów interkomu jest oprzeć się wiele rodzajów zakłóceń.

Bezprzewodowe domofony

Bezprzewodowe domofony wykorzystują częstotliwości radiowe do przesyłania sygnałów interkom. Tego typu domofony są mniej kosztowne niż przewoźnik-przewodowych i obecnych systemów interkomu. Zakłócenia mogą powodować problem, w zależności od odległości i marki bezprzewodowego interkomu. Zazwyczaj większość urządzeń bezprzewodowych pracuje natychmiast po wyjęciu z pudełka, bez instalacji. Większość systemów wewnętrznych / zewnętrznych bezprzewodowych domofony mają przenośny odbiornik, który pozwala na wygodne korzystanie z urządzenia z różnych miejsc. Przydaje się to w czasach, takich jak, kiedy jesteś na zewnątrz w ogrodzie, a użytkownik dotrze do drzwi.

Brama automatyczna

System automatycznego domofon brama wjazdowa umożliwia niektóre otworzyć bramę lub drzwi bez faktycznie będzie do bramy lub drzwi. To pozwala na otwieranie, zablokować lub zamknąć przedpokoju zdalnie z naciśnięciem przycisku. Zazwyczaj tego typu interkom ma wideo dla osoby wewnątrz budynku w celu identyfikacji gości. Jednak niektóre jednostki domofon automatyczne bramy wjazdowe-tylko pozwalają ludziom rozmawiać przez urządzenia. Część jednostki automatycznego bramy wjazdowej siedzi na zewnątrz, gdy odbiornik znajduje się wewnątrz budynku.