Rosyjskie akcje po ogłoszeniu zawieszenia broni wzrosną

rosja

Rosyjskie zapasy wzrosły do najwyższego poziomu od trzech miesięcy po ogłoszeniu porozumienia o zawieszeniu broni z Ukrainą.

Główny indeks MICEX zyskał 2,6%, podczas gdy rosyjski gigant gazowy Gazprom odnotował najwyższy skok od czerwca wzrost o 3,3%. Rosyjski rubel wzrósł również o 1,4% w stosunku do dolara do 36,89 rubli. Dane pochodzą po prezydenta ukraiński Petro Poroszenko ogłosiła zgodził się „proces o zawieszeniu broni” z prezydentem Putinem. Rzecznik prezydenta Rosji zaprzeczył, że umowa została wykonana, mówiąc, że Rosja nie jest stroną konfliktu. Kreml później powiedział, że kroki w kierunku pokoju została wykonana. Rubel rosyjski spadł o 11% w stosunku do dolara w tym roku. W zeszłym tygodniu, waluty hit najniższy kurs, ponieważ został odnowiony w 1998 roku.

Analitycy z zadowoleniem powstanie środę w walucie. „To nie znaczy, że Ukraina kryzys się skończy, ale jest to krok w dobrym kierunku”, powiedział James Butterfill, globalny strateg własny na Coutts banku. „To zmniejsza niepewność i sugeruje, że inwestorzy będą mieć jeden mniejsze ryzyko ogon do czynienia.” Wstępne dane o PKB opublikowane w zeszłym miesiącu wykazały rosyjskiej gospodarki rośnie w tempie 0,8% w drugim kwartale 2014 roku, w porównaniu z 0,9% w okresie od stycznia do marca.